Rezne - najobľúbenejšie jedlo slovenskej, stredoeurópskej i svetovej kuchyne. Vyše 450 receptov na prípravu rezňov z bravčového, telacieho, hovädzieho, hydinového, králičieho a baranieho mäsa, rýb, zo zveriny, syra, zeleniny a húb.

Guláše - najrozsiahlejšia kniha venovaná gulášom na knižnom trhu. Takmer 500 receptov a variácií na pôvodnú maďarskú špecialitu, ktorá dobyla svet. Osvedčené klasické návody na guláše, perkelty, paprikáše a tokáne z hovädieho, bravčového či hydinového mäsa, diviny a rýb. Obľúbené jedlo sa dá pripraviť aj zo zemiakov, zeleniny a húb. Kniha je doplnená kapitolou o obvyklých i menej častých prílohách a receptami na populárne gulášové a príbuzné polievky.
Polievky

Rybacia polievka

Suroviny: 2,5 litra vody, soľ, ocot, vnútornosti z kapra- (ikry a mliečie), hlavu z kapra, 1 cibuľu, niekoľko zrniečok čierneho korenia, bobkový list, trocha materinej dúšky, 100 g tuku, koreňovú zeleninu, 4 lyžice hladkej múky

Postup: Liter vody prevaríme so soľou a octom, dáme do nej očistenú hlavu a vnútornosti. Povaríme 15 minút. Hlavu a vnútornosti potom vyberieme, prilejeme zvyšok vody, dáme do nej cibuľu, celé korenie, bobkový list, trocha materinej dúšky a varíme ešte 15 minút. Medzitým opražíme na tuku pokrájanú zeleninu, zaprášime múkou a dáme do vriacej polievky. Po 15 minútach varenia polievku precedíme a vložíme do nej pokrájané vnútornosti. Podávame s opraženým pokrájaným rožkom.

Zdieľaj recept | Pridané dňa 20. 06. 2009 | 2637 x prečítané | Počet komentáov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytisknout článek
Dobrý deň


Kliknite a surfujte ďalej. Časovač vás upozorní.

Anketa
Aké recepty najradšej a najčastejšie varíte?

Rýchle (17570 hl.)
 
Jednoduché (4890 hl.)
 
Lacné (4626 hl.)
 
Overené - tradičné (4262 hl.)
 
Je mi to jedno (4001 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 35349
Grafika - ponuka a dopyt
 
Grafika - ponuka a dopyt
Verejná skupina
Pridať sa do skupiny
Hľadáte grafika? Ponúkate grafické práce? Ste na správnom mieste!
 

Tieto web stránky boli vytvorené prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server