Rezne - najobľúbenejšie jedlo slovenskej, stredoeurópskej i svetovej kuchyne. Vyše 450 receptov na prípravu rezňov z bravčového, telacieho, hovädzieho, hydinového, králičieho a baranieho mäsa, rýb, zo zveriny, syra, zeleniny a húb.

Guláše - najrozsiahlejšia kniha venovaná gulášom na knižnom trhu. Takmer 500 receptov a variácií na pôvodnú maďarskú špecialitu, ktorá dobyla svet. Osvedčené klasické návody na guláše, perkelty, paprikáše a tokáne z hovädieho, bravčového či hydinového mäsa, diviny a rýb. Obľúbené jedlo sa dá pripraviť aj zo zemiakov, zeleniny a húb. Kniha je doplnená kapitolou o obvyklých i menej častých prílohách a receptami na populárne gulášové a príbuzné polievky.
Koreniny

Cesnak kuchynský

Ide o vytrvalú (skôr len teoreticky) rastlinu, na báze so zloženou stlačene guľovitou cibuľou. Cibule sa delia na niekoľko dužinatých šupín (strúčikov), ktoré sú kryté spoločným obalom bielej až purpurovej farby. Pri oddělení strúčikov je možné takto cesnak vegetatívne rozmnožovať.

Plodom je tobolka. Cesnak kuchynský pravdepodobne pochádza zo strednej Ázie, kde vznikol z planého druhu Allium longicuspis. Cesnak má široké použitie, nielen ako zelenina, ale aj v ľudovom liečiteľstve (a v boji proti upírom a vlkodlakom). Má charakteristickú vôňu, ktorú spôsobuje silica nazývaná aliin. Pri narušení bunkovej steny sa mení na kyselinu pyruvovú a kyselinu 2-propensulfenovú, ktoré sa ihneď transformujú na alicin, který na vzduchu oxiduje na diallyldisulfid. Vďaka tomu vzniká charakteristická aróma.

Zdieľaj recept | Pridané dňa 25. 02. 2009 | 5873 x prečítané | Počet komentáov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytisknout článek
Dobrý deň


Kliknite a surfujte ďalej. Časovač vás upozorní.

Anketa
Aké recepty najradšej a najčastejšie varíte?

Rýchle (17689 hl.)
 
Jednoduché (4998 hl.)
 
Lacné (4731 hl.)
 
Overené - tradičné (4369 hl.)
 
Je mi to jedno (4331 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 36118
Grafika - ponuka a dopyt
 
Grafika - ponuka a dopyt
Verejná skupina
Pridať sa do skupiny
Hľadáte grafika? Ponúkate grafické práce? Ste na správnom mieste!
 

Tieto web stránky boli vytvorené prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server