Rezne - najobľúbenejšie jedlo slovenskej, stredoeurópskej i svetovej kuchyne. Vyše 450 receptov na prípravu rezňov z bravčového, telacieho, hovädzieho, hydinového, králičieho a baranieho mäsa, rýb, zo zveriny, syra, zeleniny a húb.

Guláše - najrozsiahlejšia kniha venovaná gulášom na knižnom trhu. Takmer 500 receptov a variácií na pôvodnú maďarskú špecialitu, ktorá dobyla svet. Osvedčené klasické návody na guláše, perkelty, paprikáše a tokáne z hovädieho, bravčového či hydinového mäsa, diviny a rýb. Obľúbené jedlo sa dá pripraviť aj zo zemiakov, zeleniny a húb. Kniha je doplnená kapitolou o obvyklých i menej častých prílohách a receptami na populárne gulášové a príbuzné polievky.
Koreniny

Rozmarín

Rozmarín lekársky je stálezelená rastlina z čeľade hluchavkovitých krovitého vzrastu. Rozmarín je stálezelený, až 2 m vysoký, výrazne voňajúci ker. Stonky husté, rozvetvené, na spodnej časti drevnatejúce so šedastou kôrou. Listy sú úzke, priame, aromatické, zhora tmavé a lesklé, zospodu šedasté. Kvitne neskoro na jar a skoro v lete drobnými bielymi, či až modrými kvietkami.

Ako korenie sa používajú listy ihličkovitého vzhľadu, sušené aj čerstvé, celé aj drvené či jemne mleté. Pomáha lepšiemu tráveniu, vylučovaniu žlče a moču, proti nadúvaniu, pri nízkom krvnom tlaku. Používa sa buď samotný alebo ako sučasť provensálskeho korenia. Dodáva jedlám trpko korenenú chuť, vôňou sa podobá kadidlu. Používa sa pri príprave jahňacej pečienky, teľacieho mäsa, hydiny, varených rýb a rajčinových omáčok.

Zdieľaj recept | Pridané dňa 23. 02. 2009 | 4247 x prečítané | Počet komentáov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytisknout článek
Dobrý deň


Kliknite a surfujte ďalej. Časovač vás upozorní.

Anketa
Aké recepty najradšej a najčastejšie varíte?

Rýchle (17689 hl.)
 
Jednoduché (4998 hl.)
 
Lacné (4731 hl.)
 
Overené - tradičné (4369 hl.)
 
Je mi to jedno (4331 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 36118
Grafika - ponuka a dopyt
 
Grafika - ponuka a dopyt
Verejná skupina
Pridať sa do skupiny
Hľadáte grafika? Ponúkate grafické práce? Ste na správnom mieste!
 

Tieto web stránky boli vytvorené prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku. Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem a pod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server